1.7 CDTi motor (Opel) – ima mana , ali ima i prednosti
1.7 CDTi motor
Isuzu je poznat ne samo po terenskim vozilima, već i po dizel motorima isporučenim u mnogim svetskim proizvođačima automobila. Proizveden u Poljskoj 1.7 DTi / CDTi je ispod maske Honda Civic, kao i mnogih Opelovih modela. 1.7 CDTi motor ne pravi mnogo problema do 250.000 kilometara. Kasnije može biti drugačije.
1.7 CDTi motor – od 80 KS do 130KS
Zapravo, ovo je Isuzu dizajn motora. Azijski proizvođač devedesetih je bio u velikoj meri fokusiran na stvaranje pogonskih jedinica za druge brendove. Jedan od ovih motora bio je četvorocilindrični dizel 1.7. Najveći kupac postao je koncern General Motors, vlasnik Opel-a. Na početku, motor je takođe bio pod maskom Honda. Karijeru je započeo na tržištu 1999. godine pod maskom Astra G. Interesantno, od samog početka proizvodnje pravio se u poljskoj fabrici GM u Tychach .
Prva DTI verzija 1.7 opremljena je direktnim ubrizgavanjem goriva realizovano pomoću pumpe za ubrizgavanje. Velika modernizacija se desila 2001. godine. U to vreme debituje verzija sa direktnim ubrizgavanjem Bosch common-rail. Motor se pojavio ispod poklopca Honda Civic, a 2003. i u mnogim modelima Opela. U ovoj verziji 1.7 CDTI pravi 80 i 101 KS. U 2007. godini ponuda je dopunjena sledećim verzijama 110 i 125 KS. Naredno poboljšanje edesilo se 2010. godine. Inače, snaga najmoćnijeg motora porasla je na 130 KS. Slabije varijante opremljene su fiksnom geometrijom turbopunjača, a drugi su dobili naprednije turbine sa varijabilnom geometrijom. Nažalost, pro-ekološke težnje proizvođača su pogodile i ovaj motor. Od 2007. godine u Zafiri i 2009. u ostalim modelima, DPF filter za čestice se standardno ugrađuje.
Uprkos višegodišnjim prisustvom na trzistu, proizvođač nije bavio glasnim radom motora, kao i fleksibilnošću motora od 130 KS. 1.7 CDTI postiže najveći obrtni moment mnogo kasnije od konkurentskih motora i nije toliko ekonomičan. Standardno se kombinuje sa petostepenim manuelnim menjačem, dok su najmoćnije verzije povezane sa 6-stepenim manuelnim menjačem.
Sa 1.7 CDTi motorom ste mirni prvih 200.000 kilometara
Velika većina korisnika slaže se da prvih 200-250 hiljada kilometara treba ići samo na redovne servisne usluge. Samo kod većih kilometraža se javljaju problemi sa opremom motora. U slabijim verzijama, turbopunjač se pokazao kao veoma izdržljiv. Ako vozač prati preporuke stručnjaka, ovaj element će izdržati preko 250-300 hiljada kilometara. Verzije 1.7 CDTi motora opremljene turbo punjačem sa promenljivom geometrijom imaj uviše problema. Ovde dolazi do kvara ventila regulacije geometrije. Kao rezultat toga, snaga motora se smanjuje, a potrošnja goriva se značajno povećava. Mnogo veći trošak će biti remont cele turbine.
Pumpa za ulje curi
Bosch bolji od Denso
Vožnja po gradu je loša za DPF filter
Zaključak – 1.7 CDTi motor
Preporuka sličnih tekstova:
Hi there, I am Mladen and I am an auto enthusiast. I started this blog years ago to help like minded people share information about latest cars, car servicing ideas, used car info, exotic cars, and auto technology. You will find helpful articles and videos on a wide variety of cars – Audi, Mercedes, Toyota, Porsche, Volvo, BMW and much more. Ping us if you have anything cool to share on latest cars or on how to make older cars more efficient, or just want to say hi!
Zdravo. Mogu li dobiti savjet. Zelim da kupim polovnu Opel Astra J 1.4 100 ks Cosmo sa fabricki plin i molim vas recite mi shta mislite o njene nedostastke. Kosta 6500 eur.
Hvala.
Koji sistem ubrizgavanja ima motor 1.7 cdti ecoflex 82 kw na Zafiri 2011 godiste?