Modeli sa 1.9 TDI motorima – Audi, Škoda, Seat, Volkswagen

TDI motor

1.9 TDI motor

Audi 
TDI motor je počeo karijeru u modelu Audi. 5 cilindrični 2.5 TDI sa 120 KS. koji je 1991. bio instaliran u Audiju 100. godine kasnije, on je debitovao u Audi 80 manjeg u Audi A4, 1.9  TDI motor sa 90 KS i obeležen sa 1Z. Dinamika i ekonomija koja je karakterisala prvi TDI, brzo je promenila pogled na dizel motore, koja je do tada karakterisao blagi temperament. U narednim godinama je išao razvoj TDI motora, ali značajan korak napred je učinjen nakon pojave pumpa-dizna sistema ubrizgavanja, što je omogućilo da steknu više snage i manju potrošnju goriva.

Seat 
Seat je prešao u ruk Volkswagena u 80 -ih godina 20. veka. Španski automobili su brzo počeli da koriste nemačke komponente, uključujući motore. Prva 1.9  TDI se ugrađivao na Seat Toledo 1995. Tokom vremena, ovaj motor je gotovo na svim modelima kompanije.

Škoda  
Češki brend jasno cveta posle kupovine id strane Vw. Uprkos moderno dizajniranim automobilima Škoda i dalje karakteriše razumni operativni troškovi i efikasni motori, 1.9 TDI savršeno se uklapa u sliku. Nije iznenađujuće njegovo prisustvo u svim modelima kompanije.

Volkswagena  
Volkswagen automobile pokreće skoro sve verzije 1,9 TDI motora. Može se naći u Golf III modelu, iz 1993. do 1996. Passat, koji se još uvek voze, često uz pređenih preko 500000 km, najbolji su dokaz o dugovečnosti motora. Na tržištu polovnjaka automobil sa motora 1.9  TDI uvek se prodaju lakše i drže visoke cene. Nije iznenađujuće da u ponudi Golf-a IV, dominiraju modeli sa dizel motorom.

Kada se 2003. pojavio se prvi 2.0 TDI motor, počela je polako povlačenje 1.9  TDI motora. Nažalost, novi dizel se pokazala više nepouzdanim. Dakle, ako postoji izbor između kola sa 1.9  TDI i 2.0 TDI motorom, izabrati stariji motor, iako ona pruža nešto lošije performanse, i svakako bolje izabrati verziju 130 konja 1.9  TDI od 150 konjskih snaga dizel 2.5 TDI (stvara velike troškove ).

tdi motor

1.9 TDI – I generacija

Verzije1.9 TDI 751.9 TDI 901.9  TDI 1101.9 TDI PD 751.9 TDI PD 90
UbrizgavanjeRotaciona pumpaRotaciona pumpaRotaciona pumpapumpa-diznapumpa-dizna
Zapremina motora1896 cm31896 cm31896 cm31896 cm31896 cm3
Broj
cilindara/ventila
R4/8R4/8R4/8R4/8R4/8
Snaga motora KS/obr. u min.75 /400090 /4000110 /400075 /400090 /4000
Max. obrtni moment / obr. u min.150 Nm/1500202 Nm/1900235 Nm/1900210 Nm/1900210 Nm/1800-2500

1.9 TDI – II generacija

Verzije1.9 TDI PD 901.9 TDI PD 1011.9 TDI PD 1011.9 TDI PD 105
Ubrizgavanjepumpa-diznapumpa-diznapumpa-diznapumpa-dizna
Zapremina motora1896 cm31896 cm31896 cm31896 cm3
Broj
cilindara/ventila
R4/8R4/8R4/8R4/8
Snaga motora KS/obr. u min.90/4000101 /4000101 /4000105 /4000
Max. obrtni moment / obr. u min.240 Nm/1900240 Nm/1800-2400250 Nm/1900240 Nm/1800

1.9 TDI – III generacija

Verzije1.9 TDI PD 1051.9 TDI PD 1311.9 TDI PD 1311.9 TDI PD 150
Ubrizgavanjepumpa-diznapumpa-diznapumpa-diznapumpa-dizna
Zapremina motora1896 cm31896 cm31896 cm31896 cm3
Broj
cilindara/ventila
R4/8R4/8R4/8R4/8
Snaga motora KS/obr. u min.105 /4000131 /4000131 /4000150 /1900
Max. obrtni moment / obr. u min.250 Nm/1900285 Nm/1750-2500310 Nm/1900320 Nm/1900

Modeli sa 1.9 TDI :

ModeliPeriod proizvodnje
Audi A3 I09.1996-05.2003
Audi A3 II05.2003-05.2010
Audi A3 Sportback09.2004-05.2010
Audi 80 B409.1991-12.1994
Audi A4 B501.1995-11.2000
Audi A4 B611.2000-12.2004
Audi A4 B711.2004-06.2008
Audi A6 C406.1994-10.1997
Audi A6 C504.1997-01.2005
Seat Ibiza II08.1996-08.1999
Seat Ibiza III08.1999-02.2002
Seat Ibiza IV02.2002-11.2009
Seat Leon I11.1999-06.2006
Seat Leon II07.2005-09.2012
Seat Toledo I08.1995-03.1999
Seat Toledo II04.1999-05.2006
Seat Toledo III10.2004-05.2009
Seat Altea04.2004-03.2010
Seat Alhambra I04.1996–3.2010
Skoda Fabia I01.2000-03.2008
Skoda Fabia II04.2007-03.2010
Skoda Octavia I09.1996-03.2010
Skoda Octavia II06.2004-12.2010
Skoda Superb I12.2001-03.2008
Skoda Superb II03.2008-03.2010
Skoda Roomster03.2006-03.2010
Volkswagen Polo 9N10.2001-11.2009
Volkswagen Golf III09.1993-08.1997
Volkswagen Golf III Cabriolet08.2005-06.2002
Volkswagen Golf IV08.1997-06.2005
Volkswagen Golf V10.2003-11.2008
Volkswagen Golf Plus01.2005-01.2009
Volkswagen Touran02.2003-05.2010
Volkswagen New Beetle01.1998-06.2004
Volkswagen Passat B410.1993-08.1996
Volkswagen Passat B508.1996-05.2005
Volkswagen Passat B603.2005-11.2008
Volkswagen Sharan I09.1995-03.2010

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *